--------------- TRAINERS - COACHS ------------------

SIANGBOXING MANAGERS and COACHS

SIANGBOXING TRAINERS

PENG - Former trainer of Keaw Fairtex,Macela Sotto...
PENG - Former trainer of Keaw Fairtex,Macela Sotto...
Khun Patuan-former trainer Vilat,Sakpanu Panudeath,Cindy Mariccic...
Khun Patuan-former trainer Vilat,Sakpanu Panudeath,Cindy Mariccic...
Jeet so suchachit-former trainer of Kittisak,Seesoth,Santipap...
Jeet so suchachit-former trainer of Kittisak,Seesoth,Santipap...
Tee so surachit-Former trainer of Khonphanlek sakamnuay,Piathong...
Tee so surachit-Former trainer of Khonphanlek sakamnuay,Piathong...
Pi Cop Trainer Siangboxing Gym (Jayy Tonkin-Felix Blanc-Nong Dome...)
Pi Cop Trainer Siangboxing Gym (Jayy Tonkin-Felix Blanc-Nong Dome...)

THAIBOXING GYM CERTIFICATES

Mike Smith
Mike Smith

The Siangboxing's Coachs have trained in the place :

 

Antuan Siangboxing/France(World Champion-ranked Lumpini-Omnoi)

Leo Siangboxing/France(Award best fighter Lumpini 2010 Channel 5)

Zaza Sor Aree/Thailand(World Champion-National team Thailand)

Khonfanlek Sakamnuay/Thailand(Ranked rajadamnern-Champion S1)

Pethanong Sit Or/Thailand(Ranked Lumpini-Omnoi-Channel 7)

Kitisak Sit Ikisukato/Thailand(Ranked Lumpini-Omnoi-Channel 7)

Chan Ming Tan/Hong Kong(HongKong Champion-Thai Fight Macao 2014)

Tomas Sitjalong/Thailand(Ranked Rajadamnern-WMC)

Josh Palmer/Canada(Canadian Champion-Intercontinental title ISKA)

Andrei Kutsur/Belarus(World Champion WKN-Title King of The Ring)

Sakpanu So Sutchad/Thailand(Ranked 1 UBC tv-lumpinee)

Thongchai Por Ponchai/Thailand(Ranked Rajadamern-Channel 11)

Anuman Sor Ubon/Thailand(Siam Omnoi-Channel 3-Channel 9)

Thomas Dupuy/France(European Champion-World Champion IFMA)

Dieselek Pethponsai/Thailand(Lumpinee stadium)

Iseenthong Siangboxing/Thailand(Lumpinee stadium)

Chantal Ughy/Italy(World Champion WMA and WPMF)  

Cyrus Washington/USA(North America Champion-The Challenger)

Valdet Gashi/Germany(National Champion-Superfight Title I-1)

Hotnoi Sor Ubon/Thailand(Lumpinee-Omnoi-Channel 5)

Cindy Maricic/Australia (Australia-Oceania-World Champion WMC)

Santawan Sor Ubon/Thailand(Lumpinee-Thai TV)

Piathong Sakamnuay/Thailand(Ranked Rajadamnern stadium)

Olivier Esposito/Belgique(National Belgium Champion)

Lello Perego/Belgique(European Champion WKN-It's Showtime)

Seesoth Por Ponchai/Thailand(Ranked Rajadamnern)

Hamza Ramani/Belgique(Gold and Silver medals World Cup IFMA)

Khamlayok Fairtex/Thailand(Lumpinee-Omnoi-Channel 5)

Moses tor sentienoi/Thailand(Champion S1-Ranked Lumpinee-omnoi)

Puja Pethinthong/Thailand(Lumpinee stadium)

Fasawang tor sentienoi/Thailand(Rajadamnern Champion)

TiengKrao tor sentienoi/Thailand(Ranked Rajadamnern)

Thanongchai tor sentienoi/Thailand(Champion Rajadamnern)

Parinya Jockygym(Ranked Omnoi Stadium)

Chokchai Siangboxing/Thailand(One Somgchai-Omnoi-Ch3)

Decalhon Sosutchad/Thailand(Channel 7)

Nong Ay Sor Aree/Thailand(National Team Thailand)

Stephane Celeste/France(vice World Champion WPMF and WMC)

Seensoth Siangmorakot/Thailand(Ranked Rajadamnern)

Pepe Panepinto/Belgique(European Champion WKN)

Santipap Siangmorakot/Thailand(Ranked lumpinee-Omnoi-CH7)

Amar Rabhi (President Algerian Kickboxing & Muaythai Federation)

Chawalit Jockygym/Thailand(Rajadamnern & World Champion)

Master Vadim Possashkov (Almati Team Khazakstan) 

Chris Forster/Sweden(World champion WPMF)

Daniel Terry/UK ( ISKA Champion) 

Ilya Grad (I-1 wmc world champion-The Challenger muaythai)

Timur Urazov (Ranked number 1 MMA pro-fighter Khazakstan)

Elena Gulko/Russia  (World Karate Kyokushin Champion 2013-2014)

Cedric Muller/France(ISKA-WAKO-Contender Champion)

Master Evgeniy Ilmov (St Petersbourg - Russia)

Thomas Carpenter (Ranked top 10 Rajadamnern-World Champion WMF)

Khamlayok Thongchai Fairtex ( Ranked Lumpinee-Omnoi-CH3-CH5)

PethPloy /Thailand (Ranked PABA boxing Asia)

Youn He Hin (South Korea Champion K1-Kickboxing-Muaythai)

Lello Perego/Belgium (WKN European Champion-It's Showtime)

Expedito Valin/LaReunion(WPMF-WBC Europe Champion-Final Thai Fight)

Ekalat Sor Vorapin(Ranked PABA and Lumpinee boxing)

Arthur Shushinski / Russia (Max Muaythai Tournament - IPPC China)

Jayy Tonkin/Australia (Pathong Champion,Thai Fight-Toyota Cup)

Faapayak/Thailand (Lumpinee and TV7 champion)

Michal Kovac/Slovakia (National champion 50kg,Young Blood open 2013) Janci Szajko/Slovakia (W5 champion,Young Blood Champion,TV3 cambodia,Slovac open Champion,Pro Liga...)

Sandra Sevilla/France(World Champion WPMF,European Champion WBC...)

ApinyaNoi-TeeYai Siangboxing(Th) Champion One Soungchai S1 Tournament PPTV.

Daniela Graf (Germany) Glory Tournament 2016.

Sabri Falco - Swiss National champion.

...

...

 

 

Siam Sport TV
Siam Sport TV
Siam Sport Tv
Siam Sport Tv
Siam Sport Tv
Siam Sport Tv
Channel 3 Sport
Channel 3 Sport
Channel 3 Sports
Channel 3 Sports
THAI FIGHT 2013
THAI FIGHT 2013
THAI FIGHT 2014
THAI FIGHT 2014
THAI FIGHT EXTREME
THAI FIGHT EXTREME

LINKS